debransarea

Aici puteti discuta despre orice nu poate fi incadrat in unul din celelalte categorii, sau pur si simplu ce va trece prin cap...

Moderatori: Daniel, catalin, traianc

debransarea

Mesajde becks » 05 Feb 2012 10:18

este posibila debransarea pe timpul iernii? tin sa precizez ca stau in Mangalia acel oras inghetat de jocurile politice si nici nu avem caldura, ne incalzim cu ce putem, de 1 saptamana nu este si daca este se da cu portia, iar in conditiile astea as dori sa ma debransez deoarece nu mai putem plati in 2 locuri ,si la enel si la asociatie. va multumesc
becks

debransarea

Sponsor

Sponsor

Re: debransarea

Mesajde traianc » 05 Feb 2012 16:27

Salut,
1.Daca nu aveti caldura inseamna ca nu platiti nimic, asa ca debransarea nu are niciun efect din acest punct de vedere;
2. Teoretic se poate debransa oricand, dar depinde de furnizorul de caldura si de asociatie.
Traian
traianc

Mesajde roxiior » 23 Feb 2012 12:03

As avea o intrebare privitor debransarea partilor comune . Eu stau intr-un bloc de 4 etaje la parter si cu perete comun cu spalatoria s-a facut debransarea partilor comune ( casa scarii si spalatorie) s-au luat semnaturi de pe scara am inteles ca procentul ar fi fost de 50% pentru debransare si 50 % pt montarea de repartitoare pe aceste calorifere , nu stiu daca exista hotarare a adunarii generale privitor debransarea precum scrie legea insa problema cea mai mare eu sunt direct implicata privitor frigul din spatiile in care am pereti comuni cu casa scarii si spalatoria implicit factura mult mai mare la caldura .

Exista posibilitatea bransarii caloriferelor la loc ce metode?

Multumesc
roxiior

Mesajde traianc » 23 Feb 2012 13:25

Salut,
Da, prin aceleasi metode de la debransare.
Traian
traianc

Înapoi la Discutii Libere