HOTIE SAU................

Aici puteti discuta despre orice nu poate fi incadrat in unul din celelalte categorii, sau pur si simplu ce va trece prin cap...

Moderatori: Daniel, catalin, traianc

Mesajde florian2007 » 05 Ian 2012 07:41

Buna ziua, as dori sa primesc si eu o simpla informaie, stau la etajul 10 iar pe bloc sunt amplasate doua antene GSM de vreo 10 ani, la inceput (in primii 5 ani) nu a fost decat o antena, in urmatorii 5 ani a mai aparut inca una dar fara consimtamantul nimanui din bloc in special al celor de la etajul 10,(mentionez ca au reinoit contractul si au mers pe aceleasi semnaturi din 2001),acuma au venit ca sa reinoiasca contractul, fapt pe care eu nu il mai doresc deoarece din banii de chirie de la aceste antene nu s-a vazut nici un fel de renovare, cel putin pe aceasta scara unde sunt amplasate,vreau sa ma invatati si pe mine ce trebuie ca sa ii cer administratorului pentru a vedea unde s-au dus banii de pe chiri, ce a facut cu acesti bani,daca am dreptul ca sa ii cer asa ceva, deoarece eu stiam ca banii de pe chirii trebuiesc bagati numai si numai in renovarea scarii si nu in plata datoriilor.vreau sa stiu si eu ce trebuie ca sa cer pentru a da aceste antene jos.Multumesc
florian2007

Sponsor

Sponsor

Re: HOTIE SAU................

Mesajde traianc » 05 Ian 2012 08:09

Salut,
1. Prin legea 230/2007 si Hg.1588/2007 aveti dreptul de a sti orice se face in asociatie si la cerere puteti consulta orice document;
2. Consultati contractul de inchiriere a spatiului;
3. Daca nu exista acordul vecinilor contractul este nelegal; puteti reclama la politie abuzul in functie al administratorului si presedintelui de asociatie.
Traian
traianc

Înapoi la Discutii Libere