Proprietar fara drepturi

Aici puteti discuta despre orice nu poate fi incadrat in unul din celelalte categorii, sau pur si simplu ce va trece prin cap...

Moderatori: Daniel, catalin, traianc

Proprietar fara drepturi

Mesajde dany » 22 Aug 2011 14:40

Buna ziua! Imi cer scuze ca am deschis un nou topic, dar am o problema care nu-mi da pace. Totul a inceput la sfarsitul liceului si in acelasi timp cu admiterea la facultate. Fiindca eram nevoit sa fac naveta, m-am hotarat sa-mi cumpar un apartament aproape de facultate. Am gasit un apartament pe care l-am si achizitionat, am facut toate actele si le-am semnat cu vreo 2 luni in urma. Pana aici toate bune, dar problemele de acum apar. Fostul proprietar refuza sa elibereze apartamentul. Am incercat sa vorbesc, sa ma milogesc de el, dar nimic. Va rog sa-mi spuneti o modalitate legala prin care pot intra in posesia apartamentului. Va multumesc !
dany

Proprietar fara drepturi

Sponsor

Sponsor

Re: Proprietar fara drepturi

Mesajde traianc » 22 Aug 2011 17:50

Salut,
Mergeti la politie si reclamati (in scris, anexand si contractul de vanzare cumparare autentificat la notariat) ocuparea abuziva a proprietatii dv.
Traian
traianc

Înapoi la Discutii Libere