Asigurarea locuintei

Aici puteti discuta despre orice nu poate fi incadrat in unul din celelalte categorii, sau pur si simplu ce va trece prin cap...

Moderatori: Daniel, catalin, traianc

Asigurarea locuintei

Mesajde daniela » 09 Mar 2009 22:20

Asigurarea locuintelor va fii obligatorie din vara acestui an. Aveti idee ce firme de asigurari sunt seriose? Adica te despagubeste daca ti se intampla o nenorocire pt care ai cotizat de-a lungul unui an sau mai multor ani?
daniela

Asigurarea locuintei

Sponsor

Sponsor

Re: Asigurarea locuintei

Mesajde norad » 10 Mar 2009 01:35

daniela scrie:Asigurarea locuintelor va fii obligatorie din vara acestui an. Aveti idee ce firme de asigurari sunt seriose? Adica te despagubeste daca ti se intampla o nenorocire pt care ai cotizat de-a lungul unui an sau mai multor ani?

Buna,

Stiu pe cineva care a fost inundat de vecinul de deasupra, si avea asigurare la apartament. Au venit cei de la firma, au evaluat pagubele si cat ar trebui sa coste reparatiile, si omu' s-a apucat de reparatii si chiar a costat mai putin decat estimesera cei de la asigurari, astfel dupa ce si-a renovat locul cu pricina a mai ramas si cu niste bani...
Nu mai stiu la ce firma avea, dar cred ca gasesti pe net...

Pana la urma cred ca merita, sa ai asigurare pe casa, pt inundatii, furturi... si alte cele

Numai bine...
norad

Re: Asigurarea locuintei

Mesajde Diana88 » 16 Noi 2010 10:18

Intr-adevar merita deoarece suma alocata asigurarii locuintei pe an e destul de mica. Intr-adevar, nu ni se intampla foarte des sa fim in situatia de a avea nevoie de ea, dar daca din pacate se intampla ceva, asigurarea e mai mult decat binevenita. Am fost si eu inundata de vecinii de sus de cateva ori si a trebuit sa suport singura cheltuielile pentru ca nu aveam asigurare.
Diana88

Înapoi la Discutii Libere