lamuriri montare apometre

Locul unde ne putem cunoaste, povesti, sau spune orice despre noi, oamenii de pe acest Forum.

Moderatori: Daniel, catalin, traianc

Mesajde racu » 05 Dec 2011 11:25

Buna ziua , sunt novice pe site ul acesta, si as vrea sa va rog sa ma ajutati intr o problema, si anume : mi-am montat apometrele de apa rece/calda in anul 2001 la garsoniera in care locuiesc, in momentul montarii acestora acestea inregistrau un nr de metri cubi inregistrati.Sigilarea acestora sa facut la vremea respectiva de catre administratorul blocului.Nu mai am procesul verbal prin care sa ateste sugularea, SI AICI solicit un ajutor in sensul ca am o intrebare : MONTAREA SAU ORICE ALTA OPERATIUNE MAJORA EFECTUATA LA UN CONDOMINIU NU TREBUIE INREGISTRAT/NOTAT UNDEVA? DE EXEMPLU IN FISA APARTAMENTULUI SAU CARTEA DE IMOBIL IN DREPTUL APARTAMENTULUI IN CAUZA?As fi recunoscator oricarui imi poate da un sfat sau o varianta legala de rezolvare a problemei.Va multumesc.
racu

Sponsor

Sponsor

Re: lamuriri montare apometre

Mesajde traianc » 05 Dec 2011 14:58

Salut,
Montarea unui apometru nu este o modificare constructiva majora si nu face obiectul modificarii fisei imobilului.
Traian
traianc

Re: lamuriri montare apometre

Mesajde racu » 05 Dec 2011 15:24

am inteles, deci in concluzie daca nu mai am procesul verbal de montare a apometrelor care sa ateste ca ele nu au inceput de la zero, nu pot face nimik si sunt bun de plata?kiar nu exista in nici un document al asociatiei faptul k eu am montat acele apometre si cum a u fost montate? multumesc.
racu

Înapoi la Locatarii de pe Forum