atentie la preluarea actelor

Locul unde ne putem cunoaste, povesti, sau spune orice despre noi, oamenii de pe acest Forum.

Moderatori: Daniel, catalin, traianc

Mesajde adrian_mihai_covaci » 16 Oct 2010 15:39

Buna ziuaNoi suntem 2 scari si ne-am infiintat ca doua asociatii de proprietari.Am preluat activ-pasiv dupa ce am fost si am verificat ce mai aveam de plata la furnizori si am luat ca atare fondul de restante predat pe activ care a coincis cu restantele din fisele de apartament.Cand am inceput sa le lucrez am descoperit ca mi-au bagat in total restante si valoarea penalizarilor de 0.2% pe care trebuie sa le incasez pe langa acele penalizari de la furnizori.Am doi restantieri care imi conteste aceste penalizari si daca se va dovedi ca sunt aplicate sau calculate gresit voi avea surpriza sa mi le scota in instanta.In acel moment este clar ca eu voi fi pe minus pe activ.Dar si asa aceste penalizari nu pot constitui bani in plata facturilor atata timp cat mai am si alta penalizare de la furnizori.Oricum am sa merg la primarie si voi cere un control vechii asociatii.Sper sa asculte cineva!
adrian_mihai_covaci

Sponsor

Sponsor

Înapoi la Locatarii de pe Forum